Inner Out

Inner Out

Inner Out to zespół złożony z muzyków reprezentujących nowe pokolenie trójmiejskiego jazzu. Wykonuje autorską muzykę oscylującą wokół stylistyki post-bopowej i jazzu współczesnego. 
W centrum zainteresowania muzyków znajduje się przede wszystkim brzmienie – zarówno indywidualne każdego z artystów, jak również zespołu jako całości. W swoich utworach Inner Out staraj się łączyć ciekawe rozwiązania harmoniczne z melodyjnymi tematami. Wyraźna jest w nich także inspiracja muzyką rockową, z której muzycy czerpią inspiracje.

 

 

Michał Zienkowski

 Gitarzysta jazzowy i bluesowy młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary jazzowej dr Macieja Grzywacza. Uczestnik wielu warsztatów i kursów mistrzowskich z muzykami takimi jak: Kurt Rosenwinkel, Lage Lund, Nelson Veras, Marek Napiórkowski, Clarence Penn, Yasushi Nakamura, Kazimierz Jonkisz, Janusz Stefański, Susan Weinert.

 

Mimo młodego wieku jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym I miejsca wraz z zespołem Cotton Wing na festiwalach bluesowych Wetwater w Moryniu oraz „Solówka” w Nowej Soli, I miejsca podczas Europejskich Integracji Muzycznych w Żyrardowie i II miejsca na festiwalu Bluesroads w Krakowie.

Występował również z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak: Zee Gachette „Z-Star”, Kasia Lins, Adam Czerwiński, Sławomir Jaskułke, Bernard Dornowski (Czerwone Gitary – kilkadziesiąt koncertów), Marcin Lamch. Brał udział w nagraniu najnowszej płyty rapera Tede „Iluminati” oraz współpracował z aktorem Markiem Richterem.

Stały członek zespołów: Inner Out, Funkloopy, FunkU, Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Krzysztof Słomkowski

Kontrabasista jazzowy z szerokim doświadczeniem scenicznym. Absolwent ZPSM im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie kontrabasu Adama Cegielskiego, a także uczeń innych wybitnych postaci polskiego jazzu, m.in. Andrzeja Jagodzińskiego, Roberta Majewskiego, Wojciecha Majewskiego, Kazimierza Jonkisza, Czesława Bartkowskiego. Obecnie student 2. roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Uczestnik wielu warsztatów, m.in. z takimi muzykami jak Kurt Rosenwinkel (Hochschule für Musik Hanns Eisler), Kevin Harris, Joel Press (Berklee College of Music), Leo van Doeselaar (Orgelpark, Amsterdam), Judy Bady, Wayne Dockery, Newman Taylor Baker (New York Modern Jazz Ensemble), Melvin Taylor, Felton Crews, John Wilkins, Victor Mendoza.

W okresie nauki w Warszawie razem z Łukaszem Ojdaną (p) i Kornelem Kondrakiem (dr) koncertował w najsłynniejszych klubach jazzowych stolicy (m.in. Tygmont i Akwarium Jazzarium), kraju (m.in. Poznań, Wrocław, Kraków, Olsztyn), a także na arenie państw ościennych. Równie często zapraszany był do udziału w projektach muzycznych jako muzyk sesyjny, zarówno w wydaniu koncertowym, jak i studyjnym. Jego doświadczenie nabyte w tym okresie obejmuje szeroką paletę gatunków muzycznych, począwszy od muzyki barokowej (koncert Collegium Musicum Bednarska w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego), poprzez wszelkie możliwe rodzaje jazzu (I miejsce na 6. Europejskich Integracjach Jazzowych w Żyrardowie), funku i soulu, aż po muzykę latynoską (Victor Mednoza & Big Band Bednarska), afrykańską (Motema Africa), aktorską (Finał 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) i poezję śpiewaną (Jan Kondrak, Gabriela Lencka).

Studia w Gdańsku stale poszerzają jego horyzonty artystyczne. Ambicje muzyczne realizuje w pracy z zespołami Jan Konop Big Band, AlgoRhythm (z którym zdobył wyróżnienie na XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu) oraz akademickimi zespołami pod okiem wykładowców Akademii Muzycznej w Gdańsku. Oprócz tego kontynuuje pracę jako muzyk sesyjny, która mimo jeszcze niedługiej aktywności w środowisku gdańskim zdążyła już zaowocować występami m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni i Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Klubu Żak oraz licznych trójmiejskich klubów muzycznych, a także nagraniami w studiach nagraniowych Filharmonii Batyckiej, Custom 34, Radio Gdańsk i innych.

Krzysztof Słomkowski oprócz działalności artystycznej jest czynnym aktywistą na rzecz organizacji studenckich, będąc Przewodniczącym Parlamentu Studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, przedstawicielem do Studenckiego Porozumienia Trójmiasta oraz Parlamentu Studentów RP.

 

 

 


Sławek Koryzno

 Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji Tomka Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.

Członek zespołów AlgoRhythm, Maciej Milewski Quintet, Threeism, Daniel Nosewicz Quintet oraz Jan Konop Big Band.

Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów takich jak: European Jazz Contest, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Kołobrzeg, Student Jazz Festiwal w Bydgoszczy, School & Jazz Festival w Lubaczowie, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, Swingin’ Saxonia w Dreźnie.

W roku 2010-2011 kontynuował studia na uczleni ESMAE (Escola Superior de Música, Artes e Espectáculo) w Porto, pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena.

Współpracował z takimi muzykami jak: Dominik Bukowski, Marcin Gawdźis, Tomek Sowiński, Adam Żuchowski, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Maciek Grzywacz, Piotr Lemańczyk.

Uczestnik warsztatów z takimi muzykami jak – Kurt Rosenwinkel, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet, Krzysztof Urbański, Adam Makowicz.