Michał Jan Ciesielski (PL) – saksofon
Kamil Zawiślak (PL) – fortepian
Luis Mora Matus (Chile) – perkusja

http://quantumtrio.com

facebook.com/quantumtrio

Quantum Trio

Quantum Trio

 

 

"Gravity"

“Gravity”

"Duality: Particles & Waves"

“Duality: Particles & Waves”

 

Quantum Trio to niekonwencjonalne trio jazzowe założone w Rotterdamie w 2012 roku przez Michała Jana Ciesielskiego, Kamila Zawiślaka i Luisa Morę Matusa. Muzyka tria to dynamiczne kompozycje, pełne liryzmu, polirytmicznych melodii niesionych czystą, rockową energią. Pierwszy album „Gravity” (For Tune 2015) został wyrózniony tytułem „Debiutu Roku 2015” przez Polish Jazz. Niedawno wydany podwójny album „Duality: Particles & Waves” (Nei Gong Music 2017) ukazuje odmienne oblicza zespołu, wprowadzając elektroniczne brzmienia i zróżnicowaną produkcję, zachowując jednak spójne brzmienie grupy.

 

 

 

 

Luis Mora Matus

 

Chilijski perkusista i kompozytor. Spędził kilka lat w Sao Paulo w Brazylii, gdzie studiował w konserwatorium Souza Lima/Berklee oraz był perkusistą szkoły samby Vai Vai. Następnie ukończył Codarts w Rotterdamie w Holandii. Dzięki swoim bogatym doświadczeniom muzycznym był w stanie rozwinąć osobisty język włączając do niego różne style z całego świata i pozwalając na różnorodną prezencję – od minimalistycznych dźwięków po niepohamowaną ekspresyjność. Perkusista zespołów TenTemPies, Los Paja Brava, Dichter, reeism, Ermis Michail Quintet, Junhyung An 5tet. Pracował z Panagiotis Andreou, Benjamin Herman, André Ochodlo, Sizao Machado i wieloma innymi.

 

Kamil Zawiślak

 

Pianista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent konserwatorium Codarts w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego. Znany jako Milky Wishlake, artysta nagrywający dla wytwórni NEXTPOP, gdzie współpracował m. in. z Dawidem Podsiadło, Oly. czy Łukaszem Moskalem. Laureat m. in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014, I miejsca w konkursie IMS Warsaw Fashion Street oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów ’14. Wystąpił m.in. na Spring Break Festival, Liveurope Showcase, w warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open’er Festival. Obecnie współpracuje także z holenderskim zespołem TEMKO.