W ramach Festiwalu Jazz Jantar 16 marca 2017 na scenie gdańskiego Klubu ŻAK odbędzie się premiera najnowszego albumu zespołu Quantum Trio “Duality (Particles & Waves)”.

Koncerty odbędą się także:

18 marca – Jazz Cafe POSK, Londyn
19 marca – Miłość, Warszawa
22 marca – Chicago Jazz, Kraków
 
“Duality” to koncept, w którym muzyka przechodzi przez świat cząsteczek (“Particles”) oraz fal (“Waves”). Particles – świat namacalny, to tradycja, kontynuacja drogi z pierwszej płyty, brzmienia akustycznego, gdzie obok spokojnych ballad, górę biorą polirytmiczne, energiczne kompozycje, a puls staje się myślą przewodnią, łącznikiem z drugą stroną albumu. Waves – świat alternatywny, rzeczywistość, w której materia i energia wzajemnie się przenikają. Kompozycje wymykające się jednoznacznej definicji, inspirowane punkiem, ambientem, muzyką elektroniczną czy przywołującą dokonania post-rockowe.
Nagranie zostało zarejestrowane w październiku 2016 roku w E-Sound Studio w Weesp pod Amsterdamem w Holandii przez Michała Ciesielskiego. Płyta została wyprodukowana i zmiksowana przez Michała Ciesielskiego i Kamila Zawiślaka w Nei Gong Studio w Gdańsku. Masteringu płyty dokonał Marek Romanowski. Autorem okładki jest Jarosław Świerczek. Zdjęcia wykonała Mira Sałyga.Płyta została wydana nakładem wytwórni Nei Gong Music.
Quantum Trio znane jest polskiej publiczności za sprawą albumu “Gravity”, wydanego nakładem wytwórni ForTune, który przyniósł im tytuł “Debiutu Roku 2015” przyznany przez portal Polish Jazz. Nietypowy skład, saksofon-fortepian-perkusja tworzony jest przez polskich muzyków, Michała Jana Ciesielskiego, Kamila Zawiślakaoraz chilijskiego perkusistę Luisa Morę Matusa. Na albumie pojawia się również gość – pochodząca z Kolumbii wokalistka Juliana Martina.

Share →

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*